בניית אתרים עלולה להיות עבודה מתישה ומלאת לחץ. כדאי שתשימו לב לסימנים שהגוף מאותת לכם, ובפרט אם אתם חווים נשירת שיער. האם נשירת שיער קשורה לחרדה? כיצד ניתן לטפל בה? במאמר שלפניכם נענה על שאלות אלה ונפרט מידע נוסף אודות נשירת שיער.

מה הקשר בין מתח ולחץ לנשירת שיער?

לחץ נפשי מתמשך עלול להוביל לבעיות בריאותיות, לפגוע במערכת החיסונית שלנו ובאיכות השינה וכן להשפיע על מראה השיער שלנו. ההשערה הרווחת הינה שככל שאדם יהיה נתון תחת לחץ כבד, כך גדל הסיכוי שהוא יחווה נשירת שיער. כאשר הגוף נמצא במצב של לחץ ממושך, מערכת העצבים מגבירה את קצב הלב, אספקת הדם לשרירים ולחץ הדם, מה שגורם לכיווץ השרירים, גם באזור הקרקפת. במצב זה זרימת הדם לראש מאטה, דבר הגורם לזקיקי השיער להיפגם וכך גם תהליך ייצור השערות מאט. תופעה זו עלולה להופיע בשל חרדות, דיכאון, לחץ ממושך, פוביות או טראומות. נשירת שיער עשויה להיות מהירה במידה ומדובר באירוע מלחיץ נקודתי, או ממושכת ומסיבית במידה ומדובר בסדרה של אירועים מלחיצים אחד אחרי השני. בדרך כלל הנשירה תתחיל שלושה עד שישה חודשים לאחר התקופה או האירוע המלחיצים.

מהי נשירת שיער?

נשירת שיער היא תהליך טבעי המתרחש בקרב גברים, נשים ובעלי חיים, בקצב טבעי של כ-50-100 שיערות ביום ולרוב אינה מורגשת. השערות עשויות קרטין, החומר ממנו בנויות הציפורניים, והן מתחלקות לשני סוגים:

כאשר קצב נשירת השיער גבוה מהנורמה נוצרת נשירת שיער עודפת, המתחלקת לשני תהליכים נפוצים:

טיפים טבעיים להגנה על שיער מפני מצבי לחץ

ישנם מספר צעדים פשוטים שתוכלו לעשות העשויים למנוע את נשירת השיער:

 

 

מה הגורמים הנוספים לנשירת שיער?

בנוסף למצבי סטרס וחרדה, ישנם גורמים נוספים העשויים לעודד נשירת שיער:

מהן דרכי הטיפול בנשירת שיער?

אם אתם חווים נשירת שיער, מומלץ להתייעץ עם רופא להתאמת טיפול מיטבי:

לסיכום

נשירת שיער הינה תהליך טבעי בקרב נשים וגברים, אך במקרים חמורים היא עלולה להביא להתקרחות כללית או מקומית. קצב צמיחת השיער מושפע גם ממצב הרוח שלנו, ואדם שנמצא תחת לחץ כבד עשוי לחוות נשירת שיער בעקבות כך. יש מספר פתרונות לנשירת שיער, חלקם טבעיים כמו עיסוי הקרקפת או תרגילי נשימה ומדיטציה, וחלקם כימיים כמו שימוש במסכת שיער ייעודית או השתלת שיער במקרים חמורים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.