אם יש באפשרותכם לעבוד מהבית, כדאי שתאמצו כמה הרגלים פשוטים שיעזרו לכם לנהל שגרה בריאה ולהיות אפקטיביים יותר. ריכזנו עבורכם חמישה טיפים לשמירה על כושר ואורח חיים בריא, גם כשעובדים מהבית.

לשתות הרבה מים

מי שעובד מהבית נוטה לא לשתות מים, וכך נתון לסכנת התייבשות. ההמלצה הרפואית היא לשתות 1.5-2 ליטרים ביום, בערך כוס מים כל חצי שעה. בנוסף, שתיית מים עשויה לגרום לירידה במשקל: יש הטוענים כי קצב שריפת האנרגיה לאחר שתיית מים גבוה יותר מהקצב שלפני שתיית המים, כלומר קיים קשר בין שתיית מים לבין שריפת שומן. תוכלו לקרוא על שריפת שומן באתר ויטה פלוס כדי לקבל מידע על דרכים נוספות בהן ניתן לשרוף שומן.

לתכנן סדר יום

אנשים שעובדים במשרד יודעים באיזה שעה הם מתחילים לעבוד ובאיזה שעה מסיימים ואפילו מתי הם יוצאים אך אצל רוב האנשים שעובדים מהבית חיי השגרה והעבודה עלולים להתמזג. כשהעבודה נמצאת בתוך הבית לעיתים שוכחים להקדיש זמן לאוכל ולמנוחה, לכן כדאי לכתוב בכל תחילת יום לוח זמנים מסודר עם פרקי זמן מוגדרים עבור ארוחות, הפסקות, פעילות ספורטיבית ומטלות נוספות. כך ניתן לייצר מסגרת שמפרידה בין העבודה לשגרה, ומסייעת להפיק את המיטב מכל יום.

להקדיש זמן לפעילות ספורטיבית

מי שעובד מהבית, דווקא בדומה למי שעובד מהמשרד, נמצא רוב היום בישיבה, מצב העשוי לגרום לכאבים בגב התחתון ואף להתפתחות דלקות ומחלות כרוניות. מומלץ לקום מהכיסא כל חצי שעה ולמתוח את הידיים, הרגליים והגב, ולהקדיש לפחות רבע שעה כל יום לפעילות ספורטיבית מהנה. יש הטוענים כי במהלך פעילות ספורטיבית, המוח משחרר הורמונים שגורמים לנו להרגיש טוב יותר ומעלים את מצב הרוח. כמו כן, עשיית פעילות ספורטיבית יכולה להיות "תירוץ" מעולה כדי לצאת מהבית ולהתאוורר: תוכלו ללכת במסלול הליכה, לצאת לריצה או לעשות יוגה בפארק, ואם בכל זאת אתם מעדיפים להישאר מתחת למזגן אפשר גם להתאמן בבית.

 

 

לדעת מה ואיך לאכול

האוכל הוא הדלק של הגוף. לעיתים כשעובדים מהבית "שוכחים לאכול" וכך נהיים יותר עייפים ופחות פרודוקטיביים. חשוב להגדיר זמני ארוחות בהם אתם לא עובדים ולא נמצאים מול המחשב, אלא רק נהנים מהאוכל. כדאי לשלב את כל אבות המזון בארוחה כדי להזין את הגוף בכל החומרים הדרושים לו, אך השתדלו שהיא לא תהיה גדולה מידי כדי שלא תרגישו עייפות. במהלך היום הימנעו מנשנושים כמו חטיפים מלוחים, ואכלו במקום דברים בריאים כמו קרקרים עם גבינה, והשתדלו לא לשתות יותר משתי כוסות קפה ביום.

להחליף בגדים

כשאתם קמים בבוקר ולפני שאתם מתחילים לעבוד, כדאי להחליף את הפיג'מה לבגדים נוחים שאינם בגדי בית, כדי לסמן שעכשיו אתם הולכים לעבוד, ואחרי שאתם מסיימים החליפו לבגדי בית. ההתאווררות הזו נחוצה לשם ההרגשה הנעימה ותחימת הזמן שאתם עובדים. כשמחליפים את הפיג'מה בבוקר המוח מבין שכעת הזמן להתעורר ומעיר את הגוף. כך תוכלו להיות יותר ערניים ותעבדו בצורה יותר יעילה.

לסיכום

בעזרת כמה הרגלים פשוטים, כמו לשתות כמות מים מספקת ולהקדיש זמן לארוחות ולפעילות ספורטיבית, תוכלו לעבוד מהבית בצורה יעילה ובריאה יותר. חשוב להזין את הגוף ולדאוג לו כדי שתוכלו להמשיך לתפקד בצורה הטובה ביותר.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.