בחיל המודיעין יש מסלולי שירות רבים שהם מעניינים אך גם מאתגרים למדי. האתגר הוא למעשה כבר בשלב שבו מנסים להתקבל למסלולים אלו. אחד המסלולים הידועים ביותר בהקשר זה הוא מסלול שחקים. מה אפשר לספר עליו ולמה יכולים לצפות מי שינסו להתקבל למסלול זה? לפניכם מידע מפורט על התוכנית.

מסלול מיוחד בחיל מיוחד

מסלול שחקים של חיל המודיעין הוא מסלול ייחודי ורב אפשרויות, והוא גם מסלול מאתגר מאוד. התנאים לקבלה למסלול שחקים הם פרופיל 25 ומעלה, קב"א 53–54 ודפ"ר 80 או יותר. לימודי תיכון במגמות ריאליות עשויים לסייע לקבלה ובייחוד לימודי 5 יחידות מתמטיקה וגם לימודי ערבית מורחבים. רבים מהמלש"בים בוחרים להשתתף בקורס הכנה למיונים של התוכנית כדי לעמוד באתגר זה בהצלחה. למסלול שחקים יש התמחויות משנה שונות, ובהן התמחות במחקר מודיעיני ואנליטי, התמחות בפענוח, התמחות סייבר ועוד.

יש בתוכנית מסלולים העשויים לדרוש לימודים מיוחדים לפני הצבא, שעליהם נפרט מייד. יום המיונים למסלול שחקים כולל מבחנים פסיכוטכניים, מבחני ידע, מבחני לוגיקה, ריאיון אישי, סיווג בטחוני ומבדקי התאמה לקצונה. כמו כן, יש במסגרתו כמה מבחנים מיוחדים הידועים בשמות מבחן "שפה מילולית מומצאת", מבחן "מתמטיקה מומצאת", מבחן רובוט חכם ושאלון 300. המשרתים במסלול שחקים הופכים לקצינים ומשרתים בבסיסי אמ"ן שונים ברחבי הארץ.

 

 

מגוון מסלולי משנה מעניינים

אם מתקבלים לבסוף למסלול שחקים, אלו הם מסלולי המשנה שאליהם אפשר להיות משובצים:

לסיכום

מסלול שחקים מציע שירות מעניין בתפקיד חשוב בחיל המודיעין, אך התחרות על הקבלה היא רבה ולא קל להתקבל לתוכניות השונות במסלול. לכן אפשר וכדאי להיערך לכך מראש באמצעות ערכות הכנה שאפשר למצוא בקלות באינטרנט.