לעצב לוגו

לוגו הוא הפנים הוויזואליות של העסק שלכם. כדי לשמור על עיצוב מאוזן אולם קליט מאוד לעין הלקוחות, מוטב ליצור את הלוגו לאחר מחשבה ותוך יצירה אמנותית מקצועית מאוד. לרוב אנשי מקצוע עומלים שעות רבות על יצירת לוגו לחברות גדולות ושומרים לעצמם את הזכות הבלעדית על תחום זה. אך כיום קיימים מגוון כלים ומערכות אשר מאפשרים לכם ליצור לוגו מקצועי בקלות ובמהירות מבלי להיעזר במעצבים ובגרפיקאים. נשמע מסקרן?

יצירת לוגו איכותי- בעצמכם!

כדי ליצור את הלוגו שלכם לבד, אתם יכולים להיעזר בשלל כלים מקוונים ומערכות ייעודיות. ברשת תמצאו על כך לא מעט מידע, ולו באמצעות הרצת חיפוש קליל במנוע החיפוש. כמו כן, באתר WEBSITE PLANET, ריכזו בעבורכם שלל כלים עבור יצירת לוגו בקלות. רגע לפני שתתחילו לעצב, הכירו כמה חוקים בסיסיים בעיצוב:

  1. צבע – בתוך כלי הכנת הלוגו יש סרגל צבעים רחב מאוד אשר מתאים לכל סוג של עסק. בין אם עסקים בתחום הייטק ובין אם חברות העוסקות בשיווק מוצרים, הצורך בצבעים הוא ללוגו הוא חיוני כדי לתפוס את עין הלקוח ולעורר תגובה רגשית אינסטינקטיבית, אך יחד עם זה, יש לא מעט בעלי עסקים שבוחרים לעצב לוגו בשחור ולבן, כשהבחירה תלויה, בין היתר, במסר שאתם מעוניינים להעביר. לדומה בעלי עסקים בתחום הילדים בוחרים לרוב צבעי פסטל רכים מלטפים ומזמינים אשר גורמים להורים להביע עניין לקנייה. לחילופין, חברות הרכבים בוחרות בצבעים גבריים המשדרים יוקרה כמו שחור, כחול ולבן.
  2. עיצוב – מחולל הלוגו מכיל בתוכו עשרות רבות של תמונות גרפיות מסוגים שונים. עיצובים של חיות, אנשים וגרפיקות מיוחדות הן חלק בלתי נפרד מהלוגו ולכן אתם עומדים מול כמויות עצומות של תמונות ואלמנטים וכל שנותר לכם הוא רק לבחור. לא מעט אתרים מחזיקים במגוון אלמנטים עיצוביים לשימוש, כמו גם ציורים מקטגוריות שונות. כולם מותאמים ללוגואים ויכולים לשרת את העסק שלכם נאמנה לאורך שנים רבות. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לערוך סיעור מוחות ולחפש את הציור המתאים לכם. חשוב לומר שיש שלל מאגרים ייחודיים, ולא מעט מהם יגבו מכם תשלום עבור זכויות יוצרים, אך לרוב התשלום הוא סמלי במיוחד.
  3. כיתוב – מתוך שלל רב של פונטים אתם יכולים לבחור את הפונט המתאים ביותר ללוגו שלכם. בין אם לשם החברה ובין אם למשפט מפתח אשר מלווה את הלוגו. כיתוב גדול מידי עלול להאפיל על הלוגו כולו וכיתוב קטן מידי יכול להיות בלתי קריא. כמו כן כמות המילים חייבת להיות מאוזנת על מנת ליצור הרמונה.

עיצוב גם לאנשים פשוטים

לא כל בני האדם נולדו עם חוש עיצובי מפותח, כמו גם עם יכולות עבודה גרפיות מתקדמות. ועדיין כל אחד יכול לעצב לוגו באופן עצמאי, ולו באמצעות תבניות עיצוביות שקיימות בלא מעט מערכות לעיצוב גרפי. כמו כן, מומלץ לשאוב השראה משלל עיצובים שמוצאים חן בעיניכם, רק חשוב כמובן למצוא את הדרך הייחודית שלכם לעצב, על מנת שהלוגו שלכם לא יידמה לעיצוב אחר.

 

שנסכם? בהחלט ניתן לייצר לוגו באופן עצמאי, גם אין לכם חוש עיצוב מפותח. בחרו מערכת ידידותית לעיצוב גרפי אונליין, והחלו במלאכה. בהצלחה!