להיות מקדם אתרים מקצועי

קידום אתרים מוכיח את עצמו לאורך השנים, כתחום בעל חשיבות מהמעלה הראשונה לעסקים. מקצוע זה, הוא המפתח לכמה היבטים מרכזיים של השיווק באינטרנט. לא פלא לכן, שרבים מעוניינים ללמוד זאת ולעסוק בכך באופן מקצועי. יש כמה דברים שכדאי שתדעו מראש, לפני שתקפצו למים:

לעבוד מסודר

מקדמי אתרים הם לרוב פרילאנסרים וחשוב עבורם לנהל נכון את הזמן. ישנם כלי עזר רבים לכך. iCount למשל- מערכת לניהול עסק, שמציעה כלים שימושיים רבים, דוגמת מערכת crm לניהול היומן. חשוב לזכור, שפרילנסר עובד לבד, ממלא את כל התפקידים ב"עסק" הקטן שהוא למעשה מהווה ועלולות להיות לו הסחות דעת רבות. כך שחיוני להתרגל לעבוד מסודר.

גישות לימוד שונות

חשוב להבין שקידום האתר מתאים לכל עסק באשר הוא, ועל כן מדובר במקצוע מבוקש במיוחד. טוב לדעת כי קורס מסודר לקידום אתרים מהווה אופציה טובה מאוד. לעתים, גופים שמציעים זאת גם מסייעים בסיום בהשמה. עוד אפשרות הם קורסים שמוצעים באינטרנט ובכך, מספקים לתלמידים יותר גמישות. אפשר נוספת ומעט יוצאת דופן, היא לקיחת שיעורים פרטיים. בכל מקרה, אפשר וחשוב גם להתרגל ללמוד לבד, דבר שישרת אתכם במילא בהמשך, כאשר תצטרכו לפתור לבד אתגרים טכניים שונים. מאחר שאין בתחום קידום האתרים לימודים בנוסח תואר אקדמי או הסמכה רשמית אחידה כמו בעריכת דין למשל, הקורסים עשויים להיות שונים למדי זה מזה. בשורה התחתונה זה לא רע – פירוש הדבר יותר אפשרויות, בתוכן הלימוד, היקפו ועלותו. צריך כמובן למצוא, את מה שמתאים לכם ביותר.

התמחות

הסטאז' או ההתמחות המעשית, הוא חלק קריטי בפיתוח קריירה של מקדם אתרים. זאת, מאחר שמדובר במקצוע מאוד טכני ו"תכל'סני". אתם תידרשו להראות תוצאות. לפי זה המקדם נמדד, הרבה יותר מאשר לפי תעודות וציונים בלימודים. לכן, חיוני לצבור ניסיון והרבה. ניתן לעשות זאת בעבודה כשכיר, בעבודה על פרויקטים קטנים, אולי בהתנדבות ואולי על דבר שהוא בכלל פרויקט אישי שלכם. העיקר – להפשיל שרוולים ולעבור בהקדם מהתיאוריה לעבודה בפועל.

קידום אתרים

התעדכנות מתמדת

העבודה בקידום אתרים כוללת את ההכרח להתעדכן באופן קבוע ומתמיד, בשינויים טכניים מסוגים שונים. מדובר בעיקר בשינויים שמכניסה חברת גוגל, בכל הנוגע לשיקוליה בהצגת תוצאות חיפוש. פירוש הדבר, מעין לימוד מתמשך שצריך להתרגל אליו. למעשה, זו התעדכנות מקצועית.

לימוד היבטים עסקיים

יש שעובדים בתחום זה כשכירים. עם זאת, בולטת במיוחד העבודה כמקדמים עצמאיים. במצב כזה, מנהלים למעשה עסק לכל דבר ומדובר בתחום ידע רחב בפני עצמו. הדבר מתבטא בהיבטים דוגמת ניהול כספי, הנהלת חשבונות, שיווק וכמובן מציאת ושימור לקוחות. בהמשך, אם העסק מתרחב, עשויים להיכנס היבטים נוספים דוגמת העסקת וניהול עובדים וכמובן לגרום לעסק להצליח ולהניב רווחים.

לסיכום

קידום אתרים הוא מקצוע רציני ומורכב. זה לא דבר שלומדים "בצ'יק" ומתחילים מייד להתפרנס ממנו. מי שייגש אליו בגישה מקצוענית, יפיק את הפירות בהתאם.